Popo Estetiği

Popo büyütme işlemi; popo implantı(protez), popoya yağ enjeksiyonu veya popoya dolgu enjeksiyonu şeklinde uygulanabilir.

Brezilya Poposu

Vücudunda fazla yağlanması olmayan hastalarda yağ enjeksiyonu ile yeterli büyüme ve şekillendirme sağlanamayacağı için popo protezi veya popo dolgusu önerilir. Ancak bu işlemler arasında en sık yapılan ve en çok tercih edilen, benim de pratiğimde en çok yerini bulan teknik;  popoya yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme işlemidir. Dünyada bilinen adıyla ''Brezilya Poposu'' , Vücudunda yağlanması olan kişilerde belli bölgelerden (bel, karın, sırt gibi) yağ alınarak, alınan yağların belli işlemlerden geçirilerek popoya enjekte edilmesi işlemidir. Böylece hem liposuction ile gövde inceltilir, bel ve sırt oyuntusu oluşturulur hem de popoda büyüme ve tam bir şekillenme sağlanır. 

Ne kadar kalıcı?

Ameliyat sonrası erken dönemde verilen yağların ortalama %30-40 kadarı erimekte. Ancak kalan miktarı ömür boyu kalıcı. 8-12 hafta gibi bir sürede ödemelrin de tamamen gerilemesi ile nihai şeklini alır.  Sigara yağların erimesini ciddi şekilde hızlandıran bir faktör. Herhangi bir yağ enjeksiyonu operasyonu yaptırmanız durumunda sigara içmiyor olmanız  kalıcı  ve etkili bir sonuç istiyorsanız çok önemli. 

Kaç gün hastanede kalacağım?

Ameliyat sonrası 1 gece istirahat yeterlidir.
Kombine ameliyat şeklinde uygulanmışsa liposuction yapılan bölge sayısına göre 2 gece istirahat de gerekebilmektedir.

Ameliyattan sonra, oturabilecek miyim?

Ameliyattan sontra oturmanızda veya kalçanızın üzerine ytmanızda herhangi bir sakınca yoktur. 

İyileşme süreci

Ameliyattan sonra en az 6 hafta süre ile önerilen bazı özel vücut korselerinin takılması zorunludur.  Bu yüzden bu ameliyatların yazın değil bahar veya kış aylarında yapılması daha konforlu geçebilmekte.

Uçağa ne zaman binebilirim?

Ameliyattan 1 hafta sonra uçuş yapmnaızda bir sakınca yoktur.

Ne zaman spora başlayabilirim?

İlk 3 hafta sonrasında hafif koşu yapılabilir. 6 hafta sonrasında her türlü sporu yapılabilirsiniz.


 

Bizi instagramdan takip edebilirsiniz.